20 aastat kogemust ning 1 500 000 m² kaetud katuseid ja fassaade. E-post: info@bestorkatetartu.ee Telefon: 730 1151
Eterniiti ehk teisisõnu kiudtsement laineplaate kasutatakse enamasti kõrgema ( kui 7 kraadi ) kaldega hoonete katuste ehitamisel. Pole ka välistatud lahendused kus suuremaid kiudtsement laineplaate kasutatakse fassaadide ehitamisel, seda nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt paigaldades, mis omakorda annab fassaadile kaunis omapärase väljanägemise.
Olles huvitatud kaunis silmapaistvast eterniit katusest, tuleks alustuseks kontrollida üle katuse kandekonstruktsioonid ja roovitus, tagamaks eelmainitu vastavust nõuetele. Järgmiseks tuleks mõõta katuse pikkus ja laius, et välja arvutada kui palju laineplaate, harjakive, servakatteid, tihendeid ja kruve soovitud tulemuse saamiseks tarvis läheb.
Vastavalt vajadusele, paigaldatakse ennem roovitust katusele aluskate. Aluskattena on soovituslik kasutada hingavat aluskatet, selle kasutamisel ei ole tarvis jätta tuulutusvahet ega paigaldada tuuletõket. Aluskate liidetakse teineteisega spetsiaalse kinnitusteibi abil mis teeb katuse ilusti tuulekindlaks.
Järg on sealmaal, et järgmiseks paigaldatakse katusele vajalik puitroovitus. Roovituseks kasutatakse 50×50 materjali, vahekaugusega sõltuvalt valitud laineplaadist kas 460mm (Gotika), 750mm (Villa), 550mm (Klassik), 800mm (Agro L) ja 1175mm (Agro XL).
Eterniidi paigaldamise meelespea, eterniiti paigaldatakse paremalt vasakule ja alt üles suunaga katuseharja poole. Eterniidi kinnitamiseks kasutatakse eterniidikruve, millel on ka vastavalt valitud laineplaadi värvi tihendid.
Katuse vasakus servas peaks lõppema laineplaat terve lainega. Servakatted kinnitatakse ennem eterniid paigaldamist. Juhul kui vasakut plaati on tarvis mõne laine jagu kitsamaks lõigata, siis tehakse seda piki laine põhja.
Roovide otste külge paigadatakse ääreprussid ja servakatted kinnitatakse küljelt ääreprusside külge.